Ana Sayfa > Kurumsal > Koyuncu Hakkında


Koyuncu Hakkında

 


Alınteri, özveri, dürüstlük ve başarıyla geride kalan tam 50 yıl,

Yarım asra yaklaşan geçmişi ile bir dev çınar yükseliyordu göğe doğru. Her geçen gün büyüyen profesyonel kadrosu, ekip ve ekipmanıyla hedeflerini daha ileriye ve daha kalitelisine ulaştırmak çabasıyla uykusuz geçti günler.

1966 yılında atılan tohumların büyüyüp serpilişi, geçmişte bıraktığı başarılarının gururu ile daha çabuk gelişiyor olması her çalışanında ayrı bir gurur ve övünç kaynağı oluşturdu. Bır akaryakıt istasyonuydu belkide kurulan insanların gözünde, bir dost işyeri açmıştı ekmek kapısı olarak. Bir gün dev bir kuruluş olup, 700'ü aşkın çalışanıyla ülkesi için gurur kaynağı olacağı kimselerin aklına gelmemişti.

Bugünlere gelmek kolay olmadı elbette, birbiri peşine düştü yıllar. Yıllar yılları kovaladı. İlk petrol istasyonumuzun kurulduğu o yılda doğan insanların şakaklarında aklar vardı artık. 50 yıllık ticaret hayatınının olmazsa olmazıydı onurla yaşamak. Alın teri, özveri ile birleşti.Kabına sığmayan, istihdam oluşturmak amacı ile yanıp tutuşan, ülkemiz insanını daha müreffeh yaşatma çabasıyla verilen emekler, elbette ki gayretlerimizi boşa çıkarmadı.

İşte o mücadele, beraberinde bir çok yeni firmamızın kurulmasındaki temel taşıydı. Sırasıyla diğer akaryakıt istasyonları, yurt içi nakliye, uluslararası nakliye, dış ticaret, sigorta, inşaat, otomotiv, şirketleri kuruldu birer birer. Her biri oluşturduğu istihdam ile daha da büyüdü çınarın dallarının serpilişi gibi. Çünkü lokomotif olmak kolay değildi.

Geçmişe bakıldığında değmişti çekilen zorluklara... Ama bir şey vardı ki önemli olan;

Bütün bunlar yaşanırken hayatta;

Hep birşeyler başarmanın gururunu taşıdık hepimiz yüreğimizde.